Rady Spoločnosti slovenských velikánov náhle opustil Štefan Ševčík

Vo veku nedožitých 51 rokov zomrel v piatok 12. februára toho roku po nákaze koronavírusom nadrotmajster Štefan Ševčík. Informovali o tom Ozbrojené sily SR na sociálnej sieti.

Od vzniku Spoločnosti slovenských velikánov pracoval Štefan Ševčík aktívne vo funkcii podpredsedu pre život a dielo Milana Rastislava Štefánika. Patril medzi tých, ktorí vo svojom srdci nosili množstvo dobra a krásnych spomienok na tých, ktorí patrili a patria k skutočným velikánom života Slovenskej republiky.

Na jednom z ostatných stretnutí vedenia Spoločnosti slovenských velikánov analyzoval s náročnosťou sebe vlastnou ostatné oslavy SNP na Jankovom Vŕšku, ktorých sa zúčastňoval pravidelne. Hovoril o potrebe práce s odkazmi tak Milana Rastislava Štefánika ako aj Ľudovíta Štúra. Podčiarkol potrebu zvýrazniť celoplošne v Európe odkaz Alexandra Dubčeka, ktorého 100 rokov od jeho narodenia je tou najväčšou príležitosťou upozorniť, ako vlastne s odkazom tohto velikána narábame v našej súčasnej spoločnosti.

Žiaľ, v tej chvíli nebolo čo len tušenia, že sa už Štefan Ševčík nedožije ani otvorenia putovnej výstavy Alexander Dubček – humanista, demokrat, Európan, na ktorej sa chcel osobne aj Štefan Ševčík podieľať. Nebohý nikdy nevynechal oslavy SNP, kladenie vencov a všetky spomienkové akcie. Sám a z vlastnej iniciatívy ich pomáhal v regióne Hornej Nitry organizovať. Využil každú príležitosť na propagáciu OS SR a odkazu M.R. Štefánika.

Predčasne opúšťa tento svet človek, ktorý mal ešte veľa plánov ako zefektívniť a stále kvalitnejšie aktivizovať život Spoločnosti slovenských velikánov, ktorá z dňa na mesiac a z mesiaca na rok stále viac začína približovať svetu aktivity potrebné pre pokojný mierový život na planéte Zem. Hlavne z pohľadu aktivizácie mladej generácie, ktorej ako sám tvrdil, sme zostali dĺžni predovšetkým slušnou medzigeneračnou komunikáciou.

Patril medzi tých, ktorí svetom šírili myšlienku, že ak bude v duši mladých ľudí čo najviac svetla, v človeku zostane krása a dobro. Ak  v človeku bude krása, v jeho dome bude vládnuť harmónia. Ak v našich slovenských domoch bude vládnuť harmónia, v krajine bude pokoj a vo svete mier.

Myšlienky aj po jeho predčasnom odchode z tohto sveta, veľmi, veľmi v praktickej realizácii potrebné. Nech v nás zostanú na večnosť aj pri každej spomienke na zosnulého, Štefana Ševčíka. Nech mu je naša slovenská zem ľahká!

Česť jeho pamiatke!

Vedenie Spoločnosti slovenských velikánov